Всего 1844 новости
Увер-влак
9 февральыште Саратов олаште Россий Федераций Юл кундем федеральный округын кугыжаныш кучемжын Законым лукшо органже-влакын ассоциацийыштын LXXI заседанийже эртен. Тудо специальный военный операцийын участникше-влак ден нунын ешыштлан полшымо мерым ыштыме пашаште нормо ден правам палемдыме йодыш-шамычлан пӧлеклалтын.
Увер-влак
Юрий Зайцев: «Социальный полыш Марий Эл Республик правительствын ик эн ончыч шуктымо пашажлан шотлалтеш».
Увер-влак
Марий Эл вуйлатыше Юрий Зайцев республикысе общий юрисдикций суд-влакын судьяштын идалыкаш совещанийыштышт лийын. Тушто регионысо суд системын ӱмашсе пашажым иктешленыт да тений шуктышашым палемденыт.
Увер-влак
Марий Элым вуйлатыше Юрий Зайцев республикын сообществыжым Россий наукын кечыж дене саламлен. 8 февральыште тудо Юл кундем кугыжаныш технологий университетыште XIV Науко фестивальым почмаште лийын.
Увер-влак
8 февральыште Марий Элыш РФ Кугыжаныш Думо председательын алмаштышыже Анна Кузнецова толын каен.
Увер-влак
Таче, 8 февральыште, Марий Элыш РФ Кугыжаныш Думо председательын алмаштышыже Анна Кузнецова толын.
Увер-влак
Марий Элым вуйлатыше Юрий Зайцев Йошкар-Оласе «Юбилейный» микрорайонышто верланыше 825 веран у школым чоҥымо пашам терген.
Увер-влак
Марий Эл вуйлатыше Юрий Зайцев транспортышто Россий МВД-н Чуваш линейный отделжын начальникше Артур Сергеев дене вашлийын.
Увер-влак
Марий Эл вуйлатыше Юрий Зайцев Курыкмарий районыш миен коштшыжла фермер озанлык дене палыме лийын, тыгак чоҥалтше икмыняр объектым аклен.
Увер-влак
2023 ийыште Марий Элыште республиканский адресный инвестиционный программе дене 50 утла социально кӱлешан объектым чоҥымо да шотыш кондымо.
Увер-влак
Козьмодемьянскыш мийышыжла, Марий Эл вуйлатыше Юрий Зайцев тусо промышленный предприятийлаште лийын.
Увер-влак
6 февральыште Козьмодемьянскысе лицейын пырдыжешыже ты тунемме заведенийын выпускникше Леонид Рыжовлан почётан оҥам пижыктеныт.
Увер-влак
Марий Эл вуйлатыше Ю.Зайцев республикысе школ-влакым 2024 ийыште капитально олмыктымо йодыш дене кылдалтше заседанийым эртарен.
Увер-влак
Марий Эл вуйлатыше Юрий Зайцев военный службыш контракт почеш ойырымо шотышто совещанийым эртарен.
Увер-влак
2023 ийыште Марий Элыште туризмым вияҥдыме пашалан 130 миллион теҥге ойыралтын.
Увер-влак
Москваште Российысе военно-исторический обществын погынжо эртен. Марий Эл гыч тушко Марий Эл Республик председательын икымше алмаштышыже, Российысе военно-историчечский обществын регионысо пӧлкажым вуйлатыше Евгений Кузьмин миен.
Увер-влак
Марий Эл Запорожье областьысе Куйбышевский район кумдыкышто олмыктымо пашам умбакыже шуя.
Увер-влак
1 февральыште Йошкар-Олаште Марий Элын Калык-влак келшымаш пӧртыштӧ «Российысе калык-влак ассамблей» общероссийский мер- кугыжаныш организацийын регионысо пӧлкажын заседанийже эртен.
Увер-влак
Юрий Зайцев Марий Элыште Ешын идалыкшым почын. Тидлан пӧлеклалтше торжественный мероприятий 29 январьыште Э.Сапаев лӱмеш Марий кугыжаныш академический опер да балет театрыште эртен.
Увер-влак
«Здравоохранений» национальный проектын «Россий Федераций здравоохраненийын первичный звеножым модернизироватлымаш» регионысо проектшым илышыш пуртымо кышкарыште Республиканский клинический больницын офтальмологический поликлиникыжым капитально олмыктымо.