Всего 1844 новости
Увер-влак
«Оласе средам йӧнаным ыштымаш» федерал проект почеш Козьмодемьянскыште композитор Эшпай лӱмеш скверым тӱзатеныт.
Увер-влак
Волжск оласе 12-шо №-ан пожарно-утарыше частьын тунемме- тренироватлалтме комплексыштыже пожарно-утарыме спорт дене Марий Элын чемпионатше эртен.
Увер-влак
Тиде кечылаште Марий Элыште Россий Федераций Просвещений министр Сергей Кравцов ден Юл кундем федеральный округышто Россий президентын полномочный представительже Игорь Комаров лийыныт.
Увер-влак
Марий Эл Республикым вуйлатыше Юрий Зайцев Марий Турек районыш паша дене миен коштын.
Увер-влак
Юрий Зайцев: «Инвалид-влакын декадышт – тиде чылалан южо еҥлан поро кумыл, полыш да тӱткыш кӱлмӧ нерген ушештарымаш».
Увер-влак
10 декабрьыште ВДНХ-ште «Россий» тӱнямбал выставке-форумышто Чечен Республикын кечыже почылтын. Марий Эл Республикым вуйлатыше Юрий Зайцев Чечням вуйлатыше Рамзан Кадыровын ӱжмыж почеш ты регионын стендышкыже миен коштын.
Увер-влак
5 декабрьыште Йошкар-Оласе Самырык-влакын полатыштышт Доброволецын кечыжлан пӧлеклалтше торжественный мероприятий эртен. Республикын волонтёржо-шамычым Марий Элым вуйлатыше Юрий Зайцев саламлен.
Увер-влак
Марий Эл правительствын 5 декабрьысе заседанийыштыже цифровой трансформацийым, шуко пачеран пӧрт-влакым капитально олмыктымо пашам, пожар лийын кертме лӱдыкшӧ сезонным эртарыме дене кылдалтше да моло йодышым каҥашыме.
Увер-влак
Йошкар-Олаште «Единый Россий» партийын региональный отделенийжын XXXII конференцийже эртен. Тудын пашашкыже Марий Эл вуйлатыше Юрий Зайцев ушнен.
Увер-влак
Марий Эл вуйлатыше Юрий Зайцев ден Марий Элын прокуроржо Илдус Нафиков кугыжаныш кучемын кӱшыл исполнительный органже-влак да республикын прокуратурыж дене права, нормативный акт-влак дене кылдалтше пашам пырля шуктымо нерген мутланен келшеныт да ойпидышым ыштеныт.
Увер-влак
Марий Элым вуйлатыше Юрий Зайцев Россий Федераций Вооруженный Вийым ойпидыш почеш служитлаш келшыше граждан-шамыч дене комплектоватлыме йодыш шотышто совещанийым эртарен.
Увер-влак
Йошкар-Олашке 40 у автобусым кондымо. Ушештарена: пытартыш кум ий жапыште «Троллейбус транспорт» муниципальный предприятий 10 у троллейбуслан, 90 у автобуслан ешаралтын. Эше 5 у троллейбусым вучена.
Увер-влак
30 ноябрьыште Марий Эл Республикын шымше гана чумырымо Кугыжаныш Погынжын ныллымше бюджет сессийже эртен. Депутат-влак 15 йодышым онченыт, Марий Эл Республикын 6 законжо ден Кугыжаныш Погынын 18 пунчалжым пеҥгыдемденыт.
Увер-влак
Калыкнан тӱвыра, йӱла ойыртемже, республикнан эртен толмо корныжо, архитектур да пӱртӱс объект-влак нерген каласкалыше туристический тыгай порталым Марий Элыште ыштеныт.
Увер-влак
Э.Сапаев лӱмеш опер да балет академический театрын 55 ияш лӱмгечыжлан пӧлеклалтше гала концерт 1декабрьыште эртен.
Увер-влак
«Россий» выставке-форумышто Марий Элын кечылажым республикым вуйлатыше Юрий Зайцев почын. Республикын стендшым кугу уна-влак: Россий Правительстве Председательын алмаштышыже Дмитрий Чернышенко ден Россий Федераций Президентын Юл кундем федеральный округысо полномочный представительже Игорь Комаров ончен савырненыт.
Увер-влак

Марий Эл Республик ден Беларусь Республик коклаште торговльо ден экономикыште, науко ден техникыште, культурышто да гуманитарный йодыш-влак шумлык пырля пашам ыштыме шотышто пашаче группын заседанийже лийын. Тушто Марий Элым вуйлатыше Юрий Зайцев, Беларусь Республикын илыме вер да коммунал озанлык министрже Геннадий Трубило, кок велымат министерстве ден ведомство-влакын вуйлатышышт участвоватленыт.

Увер-влак
2023 ий мучаш марте Марий Элыште 1000 утла еҥ тоштемше пӧртла гыч вес вере илаш кусна
Увер-влак
Марий Эл вуйлатыше Ю.Зайцев «Армий ден обществе. Кугыжаныш обороным пеҥгыдемдышаш верч ведомство-влак кокласе вашкыл» ведомство-влак кокласе IХ шанче-практике конференцийыште лийын.
Увер-влак
24 ноябрьыште специальный военный операций эртыме зоныш черетан гуманитар полышым колтеныт.