Всего 1880 новости
Увер-влак
12 мартыште пӱтынь элна мучко семынак Йошкар-Олаште «Вместе! За Россию» митинг-концерт эртен.
Увер-влак
Республик вуйлатыше Юрий Зайцев организационный комитетын заседанийжым эртарен. Тудо Марий Элыште Ешын идалыкшылан пӧлеклалтше лийын.
Увер-влак
Кодшо ийын Марий Элыште ялысе 12 почто отделенийым олмыктымо.
Увер-влак
Марий Элым вуйлатыше Юрий Зайцев Звенигово районысо Сварке технологий рӱдерыште лийын.
Увер-влак
7 мартыште Марий Эл вуйлатыше Юрий Зайцев 8 Март пайрем вашеш торжественный приёмышто республикыште ойыртемалтше ӱдырамаш-влак дене вашлийын. Мероприятий М.Шкетан лӱмеш Марий национальный драме театрыште эртен.
Увер-влак
Марий Элым вуйлатыше Звенигово районышто социальный объект-влакым ончен савырнен
Увер-влак
Йошкар-Оласе медицине колледжыште Пашаш пураш полшымо шотышто комиссийын йыжыҥъеҥже-влак кугурак курслаште тунемше-шамыч дене ончыкылык паша вер нерген мутланеныт.
Увер-влак
Марий Эл правительствыште кугыжаныш национальный политике дене кылдалтше йодыш-влакым каҥашеныт.
Увер-влак
Регион вуйлатыше Юрий Зайцев «Единый Россий» партийын республикысе пӧлкаже-влакын форумыштышт лийын.
Увер-влак
Марий Эл правительствыште Россий Федерацийын президентше Владимир Путинын Федеральный Собранийлан ыштыме Посланийжын положенийже-влакым республикыште шуктымо шотышто совещаний лийын.
Увер-влак
5 мартыште Марий Эл Образований да науко министерствыште эртыше идалыкын пашажым иктешленыт да ончыкылык задаче-влакым палемденыт. Тушто республикым вуйлатыше Юрий Зайцев лийын.
Увер-влак
Таче Марий Эл Тазалык аралтыш министерствын заседанийыштыже 2023 ийыште ыштыме пашам иктешленыт. Мероприятийыште Марий Элым вуйлатыше Юрий Зайцев участвоватлен.
Увер-влак
29 февральыште Россий Федерацийын президентше Владимир Путин Федеральный Погынлан посланийым ыштен. Тушто Марий Эл гыч регионым вуйлатыше Юрий Зайцев ден Кугыжаныш Погынын председательже Анатолий Смирнов лийыныт да заседаний деч вара В.Путинын ойжым акленыт.
Увер-влак
Марий Эл вуйлатыше Россий президентын Юл кундем федеральный округышто полномочный представительже пеленысе Советшын заседанийжын пашашкыже ушнен.
Увер-влак
Марий Эл МФЦ-н регионысо сетьше Россий Федераций Экономический вияҥмаш министерствын таумутшым налын
Увер-влак
Марий Эл вуйлатыше Юрий Зайцевын темлыме «Марий теле» фестиваль 25 февральыште мучашлалтын.
Увер-влак

Теҥгече, 29 февральыште, Россий Президент Владимир Путин Федеральный Собранийлан посланийым ыштыш. Молгунамсе семынак тудо моткочак кӱлешан йодыш-влакым тарватыш да могай сферыште могай вашталтышым пурташ, мом ышташ кӱлмӧ нерген ойлыш. 19-ше гана эртаралтше посланий тений 2 шагат 6 минут шуйныш.

Увер-влак

«Ментальный тазалык» проектым илышыш пуртымаште Марий Элын паша лектышыжым округ кӱкшытыштӧ палемденыт.

Увер-влак

Курчак театрыште элнам аралыше воин-влакын ешышт дене регионал кӱкшытан конференций эртен. Тушто 2023 ийыште ыштыме паша лектышым иктешленыт.

Увер-влак

Марий Элым вуйлатыше Россий Федераций правительстве председательын вуйлатымыж почеш эртыше стратегический сессийыште лийын. Тушто вице-премьер-влакын федеральный округлаште куратор семын пашам ыштымыштым иктешлыме.