Всего 1844 новости
Увер-влак
Марий Элыште Россий Федерацийын национальный гвардийжын войскаже-влакым ыштыме кечым палемденыт.
Увер-влак
Марий Элыште Специальный военный операцийыште участвоватлыше-влаклан полшымо фондым ыштат.
Увер-влак
Марий Элым вуйлатыше Юрий Зайцев Россий Федерацийысе финн-угор калык-влак ассоциацийын председательже Пётр Тултаев дене вашлийын. Нуно марий калыкын тӱвыражым да йылмыжым вияҥдыме дене кылдалтше йодыш-влакым каҥашеныт, умбакыже вашкылым кумдаҥден пеҥгыдемдыме нерген ойленыт.
Увер-влак

Республик вуйлатыше Юрий Зайцевын указше почеш, военный спецоперацийыште участвоватлаш РФ Вооруженный Вий радамыште контракт почеш службым 2023 ий 1 март гыч эрташ шке кумылын келшыше-влаклан 100 тӱжем теҥге единовременный выплате пуалтеш.

Увер-влак

24-26 мартыште Йошкар-Олаште Марий Эл вуйлатышын призше верч дзюдо дене Россий кӱкшытан турнир эртен.

Увер-влак

Марий Эл вуйлатыше Юрий Зайцев 23 мартыште чрезвычайный ситуацийым шижтарыме да пытарыме ден пожар лӱдыкшыдымылыкым ыштыме шотышто правительственный комиссийын заседанийжым эртарен.

Увер-влак

Рушарнян республикыштына, Звенигово-Шолэҥер-Морко кугорнын 38-ше километрыштыже, корно ужашым вӱд мушкын колтен.

Увер-влак
Чолга марий-влакым ушышо «Марий Мер Каҥаш» регион-влак кокласе мер толкыным ыштымылан 30 ий темын. Лач тидлан пӧлеклалтын ыле кодшо шуматкечын республикнан рӱдолаштыже эртыше «Марий форум: шошымсо сессий». А пайрем – тиде эре уна-влак, эртыме корным, паша лектышым иктешлаш, ойыртемалтше-влакым чапландараш, сеҥымашым ончыкташ амал, шуко саламлыме мут…
Увер-влак
Марий Эл вуйлатыше Юрий Зайцев Антитеррористический комиссийын заседанийжым эртарен.
Увер-влак
Марий Элыште капитально чоҥымо икмыняр объектыште пашам палемдыме жап деч ончыч мучашлаш палемдат.
Увер-влак
Козьмодемьянскысе «Потенциал» электротехнический изделий заводышто «Систэм Электрик» (ончычсо Schneider Electric) компаний-влак группо производствым вияҥдымашке кугу инвестицийым пышташ да предприятийым у кӱкшытыш нӧлталаш шона. Марий Элым вуйлатыше Юрий Зайцев тудын генеральный директоржо Алексей Кашаев дене вашлийын.
Увер-влак
Марий Эл вуйлатыше Юрий Зайцев Юл кундемыште национальный безопасность дене кылдалтше йодыш шотышто совещанийын пашашкыже ушнен. Тудым РФ Безопасность совет секретарь Николай Патрушев вӱден.
Увер-влак
16 мартыште Москваште Россий Федерацийыште региональный вияҥмаш шотышто правительственный комиссийын президиумжын заседанийже эртен. Марий Эл вуйлатыше Юрий Зайцеват тушто лийын.
Увер-влак
Марий Элым вуйлатыше Юрий Зайцев паша рынкым уэш йол ӱмбаке шогалтыме йодыш дене ведомстве-влак кокласе пашаче группын заседанийыштыже лийын. Тудо РФ правительстве председательын алмаштышыже Татьяна Голикован вуйлатымыж почеш эртен.
Увер-влак
16 мартыште Марий Элысе ЦИК председатель журналист-влак дене вашлийын. Тушто тудо тений сайлымаш системыште мо лийшаш дене палдарен.
Увер-влак
17 мартыште Марий Эл вуйлатыше Юрий Зайцев Юл кундем федеральный округышто РФ президентын полномочный представительже пеленысе Советын заседанийжын пашашкыже ушнен. Мероприятий Самарыште лийын.
Увер-влак
«МЭТР» телекомпаний директор национальный телерадиовещанийлан полышым пуымылан Марий Эл вуйлатышылан тауштен.
Увер-влак
Тынар кумдыкышто тений шошым икияшым ӱдаш палемдыме.
Увер-влак
Марий Элым вуйлатыше Юрий Зайцев Республикын инвестиционный декларацийжым Указше дене пеҥгыдемден.
Увер-влак
9-13 мартыште Йошкар-Оласе «Марий Эл» ий полатыште фигурный мунчалтымаш дене «Мемориал С.А.Жука» всероссийский таҥасымаш эртен.